Protest przewoźników a content marketing, czyli jak i dlaczego warto mówić o strajku?

Content marketing

Dziś, 23 marca, pod hasłem „Chronimy miejsca pracy w naszych firmach”, ponownie rusza strajk przewoźników. Działania Niemiec na rzecz wprowadzania minimalnych stawek i obojętny wobec tego faktu Rząd doprowadziły do protestów polskich firm transportowych. Czy wydarzenia te można wykorzystać do promocji swojej firmy? Oczywiście. Zobaczmy, w jaki sposób.

O proteście mówiło się już od jakiegoś czasu. Głośno o tym było na forach, w dyskusjach i wszędzie, gdzie był poruszany ten wątek. Mamy zatem pierwszy krok do przyciągnięcia uwagi branży: zacząć mówić o strajku.

Strajk przewoźników: po co, komu, dlaczego?

Gorący temat to jak wiadomo woda na młyn dla SEO. Cała branża żyła ostatnio tym tematem. I gdzie przewoźnicy szukają informacji o strajku? Oczywiście, w sieci.

Wystarczy zatem napisać kilka ciekawych i oczywiście merytorycznych artykułów o proteście. Jesteśmy znaną firmą transportową? Określmy swoje stanowisko: Czy strajk się opłaci? Komu wygodny jest protest przewoźników? Dlaczego transportowcy chcą protestować?

Zawsze sprawdzają się podsumowania: Co się dzieje w sprawie protestu przewoźników? Najświeższe doniesienia. Dowiedzmy się, jak to wpłynie na dalszy rozwój branży transportowej.

Podobne treści znacznie wpłyną na odsłony naszej strony www i jej pozycjonowanie.

protest polskich transportowcow

Co się dzieje w transporcie w 2015?

Dobrym przykładem jest artykuł Tirstop.pl:
http://www.tirstop.pl/protest-przewoznikow-transportowych-dzisiaj-kolejny-strajk/

Krótka informacja o tym, że się zaczęło, przypomnienie, o co chodzi z tym całym strajkiem, jakieś podsumowanie ostatnich wydarzeń. I bardzo dobry content jest gotowy.

Podobny artykuł na stronie www czy na fanpage znacznie wpłynie na ilość wejść na stronę, a co za tym idzie: również na pozycjonowanie firmy w wyszukiwarkach.

A jeśli czytelnik zainteresował się naszą stroną i został pod wrażeniem naszych treści, na pewno wróci później. Tylko nie należy zapomnieć o poinformowaniu o go o tym, żeby oczekiwał kolejnych świeżych informacji. Bez zainteresowania i zachęty do powrotu sam z siebie nie wróci. Pod artykułem o proteście należy zatem wyraźnie zaznaczyć: Chcesz wiedzieć o proteście jako pierwszy? Śledź naszą stronę!

Protest przewoźników oczyma innych

Niedawno powstały związek „Polska Unia Transportu” poszedł dalej i zaproponował swoim użytkownikom śledzenie protestu na żywo. Link do strony PUT publikowały też inne firmy z branży TSL.:
http://uniatransportu.pl/aktualnosci/a_23,relacja-z-protestu-przewoznikow

Pamiętajmy o tym, żeby śledzić i relacjnować temat. Nie trzeba oczywiście „donosić” o każdym najmniejszym kroku władz czy związków zawodowych. Wystarczą tylko te najważniejsze informacje w postaci niewielkich, ale treściwych i konkretnych komunikatów, a po jakimś czasie większe podsumowanie tematu. Wywiad ze znaną osobą w TSL w postaci video czy chociażby zwykłego tekstu należycie udekorują content.

Artur

Dodaj komentarz