TSL w social media: podsumowanie wielkanocnych życzeń (2015)

Social media, Wyszperane

Wielkanoc minęła, praca wróciła do normy, telefony ożyły na nowo. Jeszcze w pierwszym dniu pracy na Facebooku rozdawaliśmy spóźnione lajki dla kontrahentów i otwieraliśmy maile z życzeniami, których nie zdążyliśmy przeczytać w piątek. Postanowiłem poszperać w sieci i zobaczyć, jak branża TSL składała życzenia innym. Spośród kilkudziesięciu świątecznych kartek i postów wybrałem kilka najciekawszych.


Przejrzałem łącznie ponad 50 profili na Facebooku. Zajrzałem też na strony www i do wszystkich skrzynek (służbowej, prywatnej i tej dla spamu). Znalazłem kilka naprawdę ciekawych, estetycznych i cieszących oko kreacji.

Jedne z najciekawszych kreacji zaprezentowała firma Optima Group sp. z o.o. Stworzyła ona dwie ciekawe kartki z motywami branżowymi: paletę na zielonej trawie z życzeniami, pisankami i króliczkiem oraz cieżarówkę z jajkiem i kurczakami jako ładunkiem.

reklama branza transportowa

zyczenia wielkanocne dla przewoznikow

Dobry gust wykazał DHL: wyglądający z pudełka firmowego króliczek doskonale obrazuje nie tylko życzenia, jakie wysyła firma spedycyjna do klientów, ale też działalność firmy i jej profesjonalizm. Cieszy oko również inna jej kartka: koszyczek z pisankami i czekoladowym króliczkiem. Wszystko oczywiście w barwach firmowych.

swieta w branzy transportowej

zyczenia wielkanocne dhl

Na wzmiankę zasługuje również kartka Poczty Polskiej z motywem znaczków pocztowych, czy interesujący motyw kartki organizacji pracodawców Transport Logistyka Polska. Minimalizmem w bardzo dobrym guście wykazał się Raben (choć nie jest to kartka), i DAF, prezentujący jednocześnie swoją organizację.

spedycja poczta polska

transport logistyka polska

transport raben

ciezarowki daf

Na wyróżnienie zasługuje jeszcze giełda transportowa TimoCom, która jednocześnie zrobiła wykaz swoich produktów, TSLogistic czy PEKAES. Kreacje z nutką prostoty, ale przemyślane i dobrze zaprezentowane.

timocom

pekaes transport spedycja

TSLogistic Tomasz Sawicki

Tekstem życzeń wyróżnia się wydawnictwo Eurologistics, a estetycznym minimalizmem – ITD.

inspektorat transportu drogowego

prasa transportowa

Nawiązanie do obszaru działań – transportu ciężkiego i ponadgabarytowego – wykazały firmy ZTE Sp. z o.o. sp. k., Transannaberg Wiesiollek J.M sp. j. i Rybiński. PHU. Rybiński R.

transport ciezki i ponadgabarytowy

transport ciezki

zte.pl transport ponadgabarytowy

To nie są oczywiście wszystkie kartki, na jakie się natknąłem. Niestety w większości były to zwykłe obrazki z motywem Wielkiej Nocy. Na uwagę zasługują już nawet ci przedsiębiorcy, którzy znaleźli 5 minut na dodanie loga firmy do grafiki. Niemniej jednak dobre i to.

Artur

2 comments

    • Yarosłowie, musi nie musi. 🙂 Fifty-fifty. 🙂
      Firma to nie tylko sprzedaż. To też ludzie, czyli pracownicy i klienci, a zatem również relacje. Dzisiejsza, współczesna firma stawia na otwartość i komunikację i dobrze na tym wychodzi. Czasy zamkniętych w sobie firm minęły. Dziś liczy się otwartość i dialog z klientem. Może on być prowadzony na różne sposoby, a kartki, upominki, gadżety, życzenia i tym podobne rzeczy naprawdę podkreślają twoje życzliwe podejście do klienta i kontrahenta.

Dodaj komentarz