TransPoland 2016. Działo się i wszystko wskazuje na to, że za rok też się zadzieje

Eventy

Od kilku lat listopad w transporcie mija pod hasłem “TransPoland”. Tak było i tym razem. Choć spędziłem na targach tylko jeden dzień, widać było, że wydarzenie nabiera rozpędu.

Tegorocznymi królami (dosłownie, bo górowali stoiskami nad wszystkim innymi) były dwie znane w Polsce giełdy transportowe: Timocom zaraz przy głównym wejściu i System Trans.eu w drugim końcu hali. Jakkolwiek w zeszłym roku nie zauważyłem prób “postawienia się”, tak w tym było już inaczej. Litewskie Koleje, Raben, DB Schenker, Ruptela, Albertina, Wtransnet i wielu innych zaprezentowali się w tym roku widowiskowo.

Najciekawsza przy tym wszystkim była część merytoryczna TransPoland:

  1. Forum “Bezpieczna optymalizacja transportu drogowego” czyli analiza rynku oparta na długoletnim doświadczeniu;
  2. Debata ekipy z Transport Managera “Oddelegowani z Europy – jak płaca minimalna dzieli UE?” (jak zwykle niezwykle ciekawa);
  3. Forum “Polska -Turcja. Na styku trzech kontynentów”;

i wiele innych bardzo ciekawych konferencji i wydarzeń (Spotkania Transportowe, Euro TSL itd.). Nie mogę nie wspomnieć o jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji imprezy:

Forum “IT & Telematyka w branży TSL: Innowacyjne formy zarządzania biznesem”

Tak się składa, że na zaproszenie organizatorów targów miałem przyjemność być merytorycznym moderatorem tego forum. Nie faworyzuję go z tego powodu, ale ze względu na tematykę, jaka została na nim poruszona: nowoczesne rozwiązania, telematyka, chmura, Big Data etc. O tym na rynku mówi się niewiele, dlatego powiem krótko: warto było.

Cieszę się niezmiernie, że mogłem odwiedzić starych znajomych z Transport Managera, TSL Biznes, Pracuj w Logistyce, Truck&Business, Wtranset, Ruptela, Cargo.LT, Trans.eu, Bamap, PUT i wielu innych.

Artur

Dodaj komentarz