The Flying Passenger. Nie zachwyca, choć wrażenie robi

Wyszperane

Koncern Volvo Truck właśnie opublikował swój najnowszy spot “The Flying Passenger”. Film został wykonany przy użyciu Volvo FH 540 i paralotni. Choć szumnie zapowiadany, jakoś pozostawia po sobie niedosyt. Szczególnie na tle pozostałych filmów, np. tego z Sofią w roli głównej. Niemniej jednak akcja cieszy, ponieważ już gołym okiem widać ogromny wkład pracy ekipy.

“The Flying Passenger” powstał w Chorwacji, w Górach Dynarskich. Akcja miała na celu pokazanie osiągów układu napędowego ze skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch.

Jazda na wysokich biegach i płynna ich zmiana mają istotny wpływ na ekonomikę paliwową. I właśnie to gwarantuje I-Shift Dual Clutch: płynną jazdę z niską prędkością obrotową silnika – mówi Staffan Wendeberg, menedżer produktu ds. Volvo FH i segmentu transportu długodystansowego w Volvo Trucks.

Jak twierdzi sam producent ciężarówek, jest to pierwszy w historii wyczyn kaskaderski paralotni i ciężarówki.

Volvo Trucks – The Flying Passenger

Prace ekipy Volvo Truck

To może nie jest arcydzieło wśród serii filmów Volvo Life Test, ale na pewno jest wyczynem nie lada. Wcześniej duży rozgłos zyskały takie filmy, jak „The Epic Split”, „The Hamster Stunt” i „Look Who’s Driving”. Łącznie projekty z serii Live Test odnotowały łącznie ponad 100 mln. odsłon na Youtube.

The Epic Split

The Hamster Stunt

Look Who’s Driving

Artur

Dodaj komentarz